• ~ 6 хв

9 порад, як знайти роботу в IT під час війни

У перші тижні війни більшість українських IT-компаній призупинили процеси рекрутингу. Вони сфокусувалися на евакуації співробітників у безпечніші місця та відновленні роботи над існуючими проєктами.

Зараз компанії поновлюють найм. І студенти GoIT доводять, що знайти першу роботу в IT реально навіть під час війни. Що для цього потрібно зробити? Ми підготували дев’ять практичних порад.

9 порад, як знайти роботу в IT під час війни

 

1. Заповни профіль в Linkedin

Навіть зараз цей ресурс непогано працює. Студент курсу Fullstack online Дмитро Галайський знайшов так роботу під час війни. До речі, його група ще не завершила курс навчання і наразі проходить React.

Дмитро заповнив сторінку та створив мережу з близько трьохсот професійних контактів з рекрутерів та React-розробників. Далі алгоритми соцмережі почали самі працювати на нього.

У квітні Дмитру написала рекрутер з Іnforce та запропонувала співбесіду. За 15 хвилин перевірили рівень англійської, далі було 5-годинне тестове завдання, технічне інтерв’ю та жаданий офер.

2. Увімкни сповіщення про нові вакансії

Зараз на сайті djinni.co, як і на інших ресурсах, продовжують з’являтися кар’єрні можливості для junior-розробників. Щоб дізнаватися про нові вакансії та першим відправляти резюме, радимо користуватися @djinni_jobs_bot у Телеграмі. Бот можна налаштувати за ключовими словами. Наприклад, «Junior React» чи «Trainee JS».

Радимо увімкнути сповіщення про нові вакансії на перелічених та інших ресурсах. Також варто підписатися на розсилки тих компаній, в яких хочеш працювати.

Топ-6 ресурсів для пошуку роботи в IT

3. Монітор сайти та соцмережі компаній

Ряд відомих на IT-ринку компаній вже відновив найм trainee та junior-спеціалістів. Проте не всі оголошення про набори ти знайдеш на job-сайтах. Компанії часто закривають такі вакансії за допомогою оголошень на власних сайтах та анонсів у соцмережах.

Спробуй скласти список цікавих компаній, регулярно заходь на їхні сайти в розділ «Кар’єра», слідкуй за новими постами в соціальних мережах. Так ти не пропустиш цікаве стажування або ж відкриту вакансію.

4. Відправляй резюме рекрутеру та на пошту компанії

Навіть якщо відкритої вакансії поки немає, ти можеш надіслати резюме та мотиваційний лист на пошту компанії або ж в особисті повідомлення рекрутеру в Linkedln.

Можливо, рекрутер одразу розгляне твоє резюме або ж воно потрапить до резерву. Кандидатів з резерву переглядають у першу чергу, як тільки з’являється потреба у фахівцях зі схожим досвідом.

Важливу роль в подальшій комунікації гратиме саме твоя мотивація працювати в цій конкретній компанії, розкрита в листі.

5. Напрацьовуй досвід на стажуваннях

Не нехтуй стажуваннями та школами при IT-компаніях. Такі програми можуть тривати від 2-х тижнів до кількох місяців. А по умовах бувають неоплачувані, оплачувані, з повною й частковою зайнятістю.

Студент групи Fullstack Євген Пірон у квітні брав участь у двотижневому кемпі компанії Сode Generation Software. Хлопець до кінця пройшов інтенсивне навчання по React Native та TypeScript, став одним з кращих учасників та отримав офер. Зараз він працює над проєктом компанії під керівництвом наставника, планує вивчити Node.js та покращити англійську.

6. Веди GitHub та гарно оформлюй проєкти

Випускник GoIT Костянтин Столярський з групи Fullstack online наприкінці квітня отримав пропозицію про співпрацю від компанії  Simple2B. Костя мав два інтерв’ю – з PM-ом та технічним спеціалістом. Після вдалої розмови технічний спеціаліст відмітив якісне виконання проєктів на GitHub і без тестового завдання запросив хлопця у команду.

Радимо регулярно додавати у портфоліо нові проєкти. Навіть якщо поки не маєш комерційних замовлень, реалізовуй так звані pet-проєкти. Розробники створюють їх для себе на початку кар’єри, аби відпрацювати практичні навички.

7. Шукай кар’єрні можливості за кордоном

За останній місяць більше ніж 10 студентів GoIT знайшли свою першу роботу в закордонних IT-компаніях. Усе більше європейські компанії стають відкритими до найму спеціалістів з України. На деяких ресурсах є навіть окремі позначки про готовність наймати українців. Знаючи англійську принаймні на рівні Intermediate або ж іншу локальну мову країни, вибір вакансій значно збільшується.

Студенти GoIT у квітні знайшли роботу в Польщі, Німеччині, Іспанії та на Кіпрі. Іноді для працевлаштування в іноземну компанію навіть не потрібно переїздити за кордон. Це доводить студент групи Fullstack offline Віталій Горбенко, який працевлаштувався в нідерландську компанію, залишаючись в Україні.

8. Вдосконалюй свою англійську

Українські аутсорсингові й міжнародні IT-компанії швидше за інших відновили робочі процеси та найм співробітників. Покращуючи рівень володіння англійською мовою, ти підвищуєш шанси на працевлаштування.

Порада від студента Дмитра Галайського

«Дивись навчальні відео на YouTube англійською. По-перше, ти дізнаєшся нову технічну інформацію. По-друге, підтягнеш англійську. Мені говорити про технічні аспекти зараз навіть легше, ніж про природу. Після такої практики було набагато простіше проходити інтерв’ю».

Також радимо особливо прискіпливо готуватися до інтерв’ю англійською мовою. Навіть якщо вже знаєш, як відповідати на поширені питання українською мовою, не завадить потренуватися й англійською.

9. Системно підходь до пошуку роботи

Усіх студентів, які знайшли роботу під час війни, об’єднує надзвичайна наполегливість. Вони відгукувалися на десятки вакансій (у середньому близько 30). Пам’ятай, що краще щодня відгукуватися на кілька вакансій якісним адаптованим резюме та мотиваційним листом, аніж раз на місяць робити масову розсилку. Обов’язково заведи табличку, щоб фіксувати всі свої відгуки.

Працевлаштовані студенти шукали можливості для практики, обирали діяти зараз, а не чекали більш сприятливих умов. Їхні історії успіху – це закономірні результати праці та системного підходу до пошуку роботи.

Друже, ми впевнені, що тебе чекає успіх! Якщо ж виникають складнощі чи запитання, пиши на пошту [email protected]. Кар’єрні консультанти GoIT із радістю допоможуть.

Ще почитати

Про навички, професії та роботу в IT